Kiedy warto zamontować osłony OGS?
W branży budowniczej i drogowej guma jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów. Jest surowcem bardzo uniwersalnym, o dużej wytrzymałości i świetnych właściwościach izolacyjnych. Jednym z ciekawych elementów wykonanych z gumy, który jest powszechnie wykorzystywany przez branżę budowlaną i drogą są osłony OGS. Elementy te są mocne, elastyczne i rozciągliwe, a do tego nieprzepuszczalne dla wody. Dużą zaletą gumowych elementów jest ich stosunkowo niska cena za materiał naprawdę dobrej jakości.
Czym są osłony OGS i kiedy się je stosuje?
Osłony OGS są płaskimi elementami wykonanymi z gumy. Stosowane są w celu ochrony słupków przydrożnych przed zarastaniem trawą. Osłony gumowe są elementem naprawdę istotnym, dzięki nim widoczność u kierowców jest znacznie poprawiona, a firmy zajmujące się porządkowaniem przestrzeni i oczyszczaniem terenu mają ułatwioną pracę. Koszenie trawy wokół słupków, które zostały zabezpieczone osłonami OGS jest mniej skomplikowane i zajmuje o wiele mniej czasu. Dzięki osłonom koszenie nie wymaga specjalnych umiejętności czy zwiększonej dokładności ani manualnego wyrywania trawy.
Dużą zaletą osłon gumowych stosowanych do osłaniania słupków przydrożnych jest możliwość dopasowania osłony do różnego rodzaju słupków, niezależnie od ich rozmiaru. Otwory znajdujące się w osłonach gumowych są ukształtowane w taki sposób, aby można było ją dopasować idealnie, dzięki czemu żadne chwasty czy trawa nie wyrastają w bezpośredniej okolicy słupka. Bardzo istotne jest również to, z jakiej gumy powstały dane elementy. Wysokiej jakości surowce pozwalają na otrzymanie elementów wysokiej jakości, które mogą przetrwać długi czas nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
Osłony gumowe OGS warto zamontować nie tylko wtedy, kiedy zależy nam na jak najszybszym i najdokładniejszym skoszeniu trawy w okolicy słupków, ale również w sytuacji, gdy nie chcemy, aby słupki uległy zabrudzeniu podczas różnego rodzaju prac drogowych. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu pracowników, a co za tym idzie – znaczące zmniejszenie kosztów prac przy drodze czy prac porządkowych.